تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

هیجان اون در معمولی‌ترین مسابقات پرسپولیس که تیم با اختلاف چند گل برنده می‌شود، به قدر کافی نشان می‌دهد او چقدر اهل رقابت است. شهریار فوتبال ایران دوست ندارد هیچ نبردی را ببازد. چه مسابقات دوستانه، چه دیدارهای رسمی و حتی گفت‌وگوهای تلفنی که با عادل فردوسی‌پور در ۹۰ دارد. او حتی در جدال‌های کلامی هم هیچ‌وقت عقب‌نشینی نمی‌کند تا طرف مقابل را کاملا شکست دهد. او در مجادله‌هایی که حق با اوست، ماه‌ها علیه طرف مقابل جوسازی رسانه‌ای می‌کند و حتی در مجادله‌هایی که حقی هم در آن ندارد به قدری با اعتماد به نفس حرف می‌زند که همه تصور می‌کنند حق با اوست.احتمالا یادتان می‌آید که در ارتباط با قرارداد آل‌اشپورت یا فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی برنامه ۹۰ آمد و به عنوان کسی که ماجرا به او ارتباطی نداشت، تمام پشت پرده تولید لباس‌های بی‌کیفیت آل‌اشپورت را فاش کرد. او آن شب آل‌اشپورت را به عنوان رقیب تولیدی ورزشی دایی ناک‌اوت کرد اما این خصوصیت دایی فقط در حوزه کاری نیست. او در زندگی شخصی‌ هم آدم مبارزه‌طلبی است که باید در هر مبارزه‌ای برنده باشد.

در حضور دایی برای تخته‌نرد کری نخوانید

محمد دایی در گفت‌وگویی خصوصی از اخلاق خاص دایی در  زندگی شخصی‌‌اش حرف‌هایی جالبی‌ می‌زند. او که روی نیمکت پرسپولیس دستیار اول دایی به حساب می‌آید، در زندگی شخصی هم نزدیک‌ترین فرد به اوست. محمد دایی برادر بزرگتر علی که در خانه او را کیکاووس صدا می‌زنند می گوید: «علی نباید در هیچ چیزی ببازد. از ساده‌ترین بازی گرفته تا مهم‌ترین مسابقات زندگی، حتی وقتی در خانه با کسی تخته نرد هم بازی می‌کند، جوری بازی می‌کند که انگار در فینال جام‌جهانی است. علی کاملا جدی است و هیچ‌چیزی را به شوخی نمی‌گیرد.»

اما علی دایی که در خانه شهریار صدایش می‌کنند، به تخته‌نرد علاقه خاصی دارد، همانطور که عکس بازی تخته‌نرد او با بابک زنجانی مالک متمول باشگاه راه‌آهن که الان در زندان است، حسابی خبرساز شد و حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد.

او با هر کسی که پا بدهد بازی می‌کند. اگر در اردوی تیم در هتل باشد، انتخاب اول تخته نرد است. اگر حواس‌تان نباشد و یک بار در جایی که دایی هست، ادعا کنید در تخته‌نرد مهارت دارید، او در اولین فرصت شما را پای بازی می‌نشاند و آنقدر با شما بازی می‌کند تا بالاخره شکست‌تان دهد. یکی از نزدیکان علی دایی گفت: «آقای دایی هیچ‌وقت دوست ندارد بازنده از پای تخته‌نرد بلند شود.

 

برای همین گاهی اوقات که آقای دایی روی شانس نیست و می‌بازد، تا وقتی که یک دست بازی را نبرد، ادامه می‌دهد.» البته شنیده می‌شود او در این روزهای بدشانسی، بلافاصله بعد از اینکه یک دست تخته‌نرد را می‌برد، بازی را تعطیل می‌کند و کلی برای رقیبش کری می‌خواند.

عشق بیلیارد، از تهران تا شمال

دایی اغلب در اردوهای پرسپولیس بعد از شام در هتل تخته‌نرد بازی می‌کند. بازی تخته او گاهی وقت‌ها تا نیمه‌های شب طول می‌کشد. اما این تنها تفریحش نیست. علی دایی بیلیاردباز قهاری است. اگر در گوگل جست‌وجو کنید، تصاویری از او را می‌بینید که کنار میز بیلیارد ایستاده است. یک‌بارهم تصاویری از بازی بیلیارد او با رضا گلزار روی جلد یکی از هفته‌نامه‌های خانوادگی منتشر شد که بازتاب زیادی در سایت‌های خبری داشت. یکی از دوستان دایی می گوید: «آقای دایی علاقه زیادی به بازی بیلیارد دارد، اما بیلیارد جوری است که هر جایی نمی‌توان آن را بازی کرد. برای همین او در سال‌های گذشته همیشه در خانه‌اش میز بیلیارد داشته.» البته علاقه دایی به بیلیارد به اینجا ختم نمی‌شود.

او در یکی دو ویلایی که در شمال ایران دارد هم میز بیلیارد گذاشته تا در تعطیلات تابستانی بیلیارد بازی کند. شاید برای شما این سئوال پیش بیاید آیا او بیلیاردباز قهاری است؟ در جواب شما باید گفت، بله. حداقل در رقابت با رضا گلزار و برادرانش او همیشه برنده است. یکی دیگر از تفریحات علی دایی موتورسواری و سوارکاری است. یک بار او در ورزشگاه راه‌آهن سوار یک موتور سنگین شد که باعث تعجب همه بازیکنان تیم شد. یک بار دیگر هم دایی در اردوی اردبیل تیم سوار بر اسب تفریح کرد.

شرط بر سر پورشه کاین دایی

کری‌خوانی دایی در تمرینات پرسپولیس هم زیاد دیده می‌شود. او وقتی تیم در مسابقات لیگ برتر می‌برد، در تمرین با بازیکنانش شوخی می‌کند. یکی از تفریحاتی که دایی با شاگردانش در زمین تمرین انجام می‌دهد، شرط‌بندی است. شرط‌بندی معمول او با گلرهای تیمش بر سر تمرین پنالتی است. در فصل گذشته دایی یک بار با علیرضا حقیقی شرط بسته بود که اگر از ۵ ضربه پنالتی، ۲ ضربه را بگیرد، آقای سرمربی اجازه می‌دهد حقیقی برای یک شب پورشه‌ کاین او را سوار شود و به میهمانی برود. آن روز حقیقی دو ضربه پنالتی را گرفت و دایی هم بعد از پایان تمرین سوئیچ پورشه را به گلر جوان تیمش داد تا یک شب با آن خوش بگذراند. البته کری‌خوانی بر سر ضربات پنالتی تنها با گلرهای تیم انجام می‌شود.

آقای سرمربی بعضی وقت‌ها هم با بازیکنان تیمش یک بازی ویژه دارد. او یک توپ را وسط زمین می‌کارد و خودش همراه یکی از بازیکنان از فاصله ۳۰، ۴۰ متری به سمت توپ شوت می‌زنند. برنده این چالش کسی است که با شوت توپ وسط زمین را هدف بگیرد و بزند. رقیب ثابت دایی در این چالش محمد نوری است. آنطور که شنیده می‌شود آنها گاهی وقت‌ها بر سر یک باکس نوشابه انرژی زا برای اعضای تیم و گاهی وقت ها بر سر پول بازی می‌کنند.

رقمی که گاهی تا ۵۰۰ هزار تومان هم می رسد و البته بیشتر اوقات در امور خیریه خرج می‌شود. دایی چند بازی هم بر سر پیراهن اوریجینال تیم‌های اروپایی با شاگردانش شرط بسته که البته وقتی بازی را باخته، از فروشگاه‌هایش پیراهن باخته را می‌آورد و به بازیکنان می‌‌دهد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد