تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، بدنبال درج خبری روی خروجی این خبرگزاری مبنی بر توافق فدراسیون فوتبال و صداوسیما برای پخش مسابقات لیگ برتر با افزایش 10 درصدی مبلغ سال گذشته، این خبر تکذیب می‌شود.به گزارش "تک گل www.takgoal.com" پس از اینکه به منظور پخش رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور اختلافاتی بین صداوسیما و فدراسیون فوتبال رخ داد، از همان روزهای نخست، فدراسیون مدام در مورد عدم ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه‌ها اخطار می‌داد و از سوی صداوسیما نیز گوش بدهکاری وجود نداشت تا به این ترتیب اخطارهای فدراسیون فوتبال در هفته دوازدهم به مدت دو هفته عملی شده و رقابت‌ها از صداوسیما پخش نشود.

از همان روزهای نخست فدراسیون فوتبال به دنبال مبلغ بسیار بیشتری نسبت به سال‌های گذشته بود و صداوسیما اصرار داشت که نسبت به سال گذشته فقط 10 درصد مبلغ قرارداد را افزایش می‌دهد.

در ادامه فدراسیون فوتبال از بخش قابل توجهی از خواسته‌های خود کسر کرد اما صداوسیما که به همان افزایش ده درصدی اعتقاد عجیبی داشت، به اندازه‌ای روی این درصد پافشاری کرد که سرانجام بین دو ارگان با همین حدود افزایش، برای پخش رقابت‌های امسال توافق حاصل شد.

ضرر میلیاردی سازمان لیگ

اینکه هر دو طرف از عدم پخش بازی‌های لیگ برتر متضرر شدند، حرف درستی بود با این تفاوت که درصد آن در این هفته‌ها متفاوت بود، اما جالب است بدانید که سازمان لیگ در نهایت در این امر به خواسته خود که نرسید حدود 6 میلیارد نیز به خاطر عدم پخش دو هفته رقابت‌های لیگ برتر متضرر شد، چراکه در قرارداد بین کانون ایران نوین و فدراسیون فوتبال آمده است که در صورت پخش نشدن هر هفته از رقابت‌های لیگ برتر، این اسپانسر 3 میلیارد از قرارداد 160 میلیاردی خود کسر خواهد کرد.

حال به نظر می‌رسد افزایش 6 میلیاردی حق پخش هم که با ادعای سازمان لیگ محقق شده است، هم خیلی نمی‌تواند کمک حال سازمان لیگ باشد چراکه 6 میلیارد عایدی بیشتر از صداوسیما نیز جایگزین ضرری خواهد شد که سازمان لیگ از کنار اسپانسر خود متقبل شده است.

سازمان لیگ شکست خورد و تکذیب کرد!

حالا که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، این جنگ را واگذار کرده‌اند، دیگر راهی برای تکذیب نمی‌ماند چراکه اصولاً آنها علاوه بر اینکه به خواسته‌های‌شان نرسیدند، مبلغ هنگفتی را هم متضرر شدند و این طبیعی‌ترین واکنشی است که می‌شد از سازمان لیگ متصور بود و اگر غیر از این بود جای تعجب داشت.

در واقع اختلاف بین 160 میلیارد تا 30 میلیارد به قدری زیاد است که موجب عصبانیت مسئولان سازمان شده تا جایی که مجبور شوند خیلی عجولانه دست به تکذیب اخبار توافق درصدی بزنند.

سازمان لیگ این بار هم شفاف سازی کند

جلسه امروز ساعت 15 امروز با حضور نمایندگان صداوسیما، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در محل وزارت ورزش برگزار شد.

همانطور که سعی می‌کردند در راستای شفاف‌سازی، رقم قرارداد بازیکنان را اعلام کنند، آیا این بار هم بر اساس همین سیاست به شفاف‌سازی مبلغ توافق شده می‌پردازند یا اینکه این بار خود را تافته جدا بافته می‌دادند و از این کار امتناع خواهند کرد.

در ادامه سازمان لیگ برای ارائه گزارش‌های مالی لازم به AFC و حتی دادن حق واقعی باشگاه‌ها، باید رقم توافق شده را رسانه‌ای کند.

باید همین مبلغ توافق برای تامین اعتبار بخشی از درآمدهای باشگاه ها باید رقم واقعی توافق با صدا و سیما را به مدیران باشگاه ها اعلام کند، حالا باید منتظر بمانیم تا بینیم آیا واقعا سازمان لیگ رقم واقعی را به باشگاه‌ها، مدیران و حتی AFC اعلام خواهد کرد یا خیر!

اینکه در شب تاسوعای حسینی مسئولان سازمان لیگ تلاش کردند که جلسه ای را به هر شکل ممکن برگزار کنند تا خبر از توافق( توافقی که منجر به شکست فوتبال شده) اعلام کنند حالا تلاش می شود با انتشار یک تکذیبیه مردم و افکار عمومی از جزییات این توافق نامه بی خبر بمانند، اگرچه این تفاهم به گونه ای است که خیلی سریع همه‌گیر خواهد شد و شکست فوتبالی‌ها رسانه‌ای تر از قبل به گوش همگان خواهد رسید.

صحبت پایانی اینکه باید از مسئولان سازمان لیگ پرسید که آیا به واقع افزایش 6 میلیاردی ارزش آن را داشت که دو هفته مردم از دیدن رقابت‌های لیگ برتر محروم شده و در واقع به نوعی سرکار بمانند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد