تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

آندرانیک تیموریان در گفت و گوی پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان از کارلوس کی روش به عنوان بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران یاد کرد و درباره بوسیدن قرآن قبل از سفر به جام جهانی برزیل نیز سخن گفت.به‌ گزارش "تک گل" و به نقل از پایگاه اینترنتی Sofoot، آندرانیک تیموریان مدتی است که به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران انتخاب شده است. او در 32 سالگی عضو مهم و بازیکن تاثیرگذار تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران محسوب می‌شود که بعد از جا‌م جها‌نی جوان شده است. ایران در جا‌م جها‌نی برزیل نمایش خوبی داشت و پس از آن با کنار گذاشته شدن چند بازیکن پا به سن گذاشته و ورود بازیکنان جوان میانگین سنی آن پایین آمده است. با این تغییر و تحولات آندرانیک تیموریان نیز بازوبند کاپیتان تیم ‌ملی که قبلا در اختیار جواد نکونام بود را تصاحب کرد. بازیکن سابق بولتون و فولام در گفت‌و‌گو با پایگاه اینترنتی Sofoot، درباره تجارب و بازی در ایران صحبت کرد. مشروح پایگاه اینترنتی با کاپیتان فو‌تبا‌ل تیم ‌ملی ایران را در زیر می‌خوانیم:

* شما در باشگاه ارمنی‌های تهران پرورش یافته‌اید آیا این باشگاه‌ها در ایران زیاد هستند؟

بله! چند باشگاه ارمنی در ایران داریم که باشگاهی که در آن من پرورش یافته ام یکی از آنها بود. من در آرارات تهران پرورش یافته ام که یکی از باشگاه‌های ارمنی در کشور ما است و البته محبوب‌ترین باشگاه برای ارامنه نیز محسوب می شود. باشگاه‌های ارمنی می‌توانند در لیگ ایران بازی کنند برای مثال آرارات 10 سال قبل در لیگ ایران بازی کرده است.

* آیا برای جامعه ارامنه حضور یک بازیکن از آنها در تیم ‌ملی مهم است؟

بله! البته. مردم ارامنه ایران از این که من را در تیم ‌ملی می بینند همیشه خوشحال هستند. علاوه بر این من مدت‌ها است که در تیم ‌ملی ایران بازی کرده‌ام و جزو بازیکنانی هستم که از دهه قبل در تیم ‌ملی ایران باقی‌ مانده ام . من حمایت ارامنه از خود را حس می‌کنم. با این حال فرق زیادی بین خودمان احساس نمی‌کنم. آنچه که برای من مهم است این است که تا جایی که می‌توانم در خدمت تیم ‌ملی کشورم باشم. جامعه ما، جامعه ارامنه سال به سال کوچک‌تر می‌شود ، ولی ما در ایران جامعه مهمی تلقی می شویم و زندگی صلح آمیزی داریم و بدون مشکل زندگی می‌کنیم. همه چیز حتی فو‌تبا‌ل بازی کردن فرقی برای ما ندارد. من در جاهای مختلفی در ایران فو‌تبا‌ل بازی کرده‌ام و برایم فرقی نکرده است که در چه جایی بازی می‌کنم.

* شما درباره مسائل اعتقادی‌تان نیز با مشکلی مواجه نیستید؟

قطعا با مشکلی مواجه نیستیم. دوستان، خانواده‌ و من خیلی راحت عبادت خودمان را انجام می‌دهیم و کاملا آزاد هستیم و در این زمینه مشکلی وجود ندارد. حتی وقتی گلزنی می‌کنم می‌توانم خوشحالی گلم را با صلیب کشیدن نشان دهم.

* احساس‌تان از این که کا‌ر‌لوس کی‌روش شما را بعد از جا‌م جها‌نی به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی ایران انتخاب کرد چه بود؟

خیلی خوشحال شدم. برای من و جامعه ارامنه یک سوپرایز بزرگ بود که من به عنوان کاپیتان انتخاب شوم ، ولی صادقانه من از سال 2005 برای تیم ‌ملی ایران بازی می‌کنم. در جا‌م جها‌نی 2006 آلمان بازی کردم. در جا‌م ملت‌های 2007 نیز بازی کردم. از آن زمان به صورت ثابت در ترکیب تیم ‌ملی ایران بودم و در جا‌م جها‌نی برزیل نیز برای تیم کشورم بازی کردم پس تجربه لازم را داشت و به همین خاطر تا حدودی انتظارش را داشتم که به عنوان کاپیتان تیم ‌ملی انتخاب شوم.

* آیا فکر می کنید اگر یک مربی ایرانی به جای کا‌ر‌لوس کی‌روش بود باز هم شما را به عنوان کاپیتان انتخاب می‌کرد. چرا که شما اولین کاپیتان مسیحی تاریخ تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران هستید؟

فکر نمی‌کنم که این به مسائل مذهبی ربطی داشته باشد. وقتی جواد نکونام با انجام بیشترین بازی در تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران بازنشسته شد من بازوبند کاپیتانی را گرفتم. اگر چه برایم یک شگفتی بود ، ولی من بعد از جواد مسن‌ترین بازیکن تیم ‌ملی بودم. همان طور که به شما گفتم این موضوع ربطی به سیاست و مذهب ندارد. همان طور که شما می دانید مردم خارج از ایران ممکن است دیدگاه بدی نسبت به ایران داشته باشند ، ولی ما در داخل هیچ مشکلی نداریم و بدون تقابل زندگی می‌کنیم.

* رابطه تان با کا‌ر‌لوس کی‌روش چگونه است؟

من احترام بسیار زیادی برای او قائل هستم. او خیلی باهوش است و شخصیت بالایی دارد. مدت‌ها با او کار کردیم و او توانسته سطح تیم را بالا ببرد. او حتی در کارهای فیزیکی و تمرینات فیزیکی نیز شرکت می‌کند. او همه جا با بازیکنانش حاضر است و فکر می‌کنم که شخصیت برنده او و حضورش در کنار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد باعث شده تا نگرش خوبش را به بازیکنان تیم ‌ملی ایران منتقل کند. ما اکنون تیم جوانی هستیم و او می‌خواهد تمام تجاربش را در اختیار ما قرار دهد. او درباره تجاربش در منچستریونایتد با همه نزدیکان خود صحبت می‌کند و ما با ما رابطه نزدیکی دارد. او من را با اسم کوچک صدا می زند. او طوری با من رفتار می‌کند که انگار من جوانترین بازیکن تیم هستم که بازی می‌کنم. او بهترین مربی است که فو‌تبا‌ل ایران داشته است. من قبلا شناخت زیادی از او نداشتم. آن زمان که در بولتون و فولام بودم زیاد او را نمی‌شناختم ، ولی اکنون از او شناخت خوبی پیدا کرده‌ام.

* شما فرهنگ زیادی از کشورتان را با او به اشتراک گذاشته‌اید. در مورد این موضوع صحبت می کنید؟

بله! ما اغلب در کنار او غذاهای سنتی ایران را می خوریم. کارلوس عاشق غذاهای ایرانی است. حق هم دارد چرا که غذاهای ایرانی یکی از بهترین غذاهای دنیا هستند. برای مثال تا به حال ته چین را امتحان کرده‌اید؟ حتما باید آن را امتحان کنید تا بدانید چه می‌گویم.

* منظورتان ترکیب مرغ، برنج ، سیرو تخم مرغ است؟

آه! درست است می دانید (با خنده). همه غذاهای ما یک مزه را برای همیشه در دهان شما باقی می‌گذارد و فکر می‌کنم که برای کی‌روش نیز همین گونه باشد (با خنده).

* قبل از این که به جا‌م جها‌نی برزیل اعزام شوید عکسی از شما منتشر شد که در آن بر قرآن بوسه زده‌اید و احساس شما خنده و شادی در آن عکس بود. درباره آن موضوع صحبت می کنید؟

آن لحظه زیباترین لحظه زندگی ورزشی من بود. تجربه بی نظیری داشتم. البته با این جریان از قبل آشنا بودم چرا که در باشگاه‌های قبلی این کار را انجام داده بودم. من به تمامی کتابهای مقدس احترام می گذارم و این کتاب نیز از جانب خداست مانند کتاب ما انجیل. من این کار را با احترام زیادی انجام دادم و در انجام آن نیز تنها نبودم و آن لحظه برایم رویایی بود.

* نظرتان درباره حضورتان در جا‌م جها‌نی 2014 برزیل چیست؟

اگر صادقانه باشیم فکر می‌کنم که در هر بازی یک شگفتی ایجاد کردیم. خصوصا در برابر نیجریه و آرژانتین. مردم فکر می‌کرد‌ند که جا‌م جها‌نی اسفناکی داشته باشیم ، ولی بعد از آن همه چیز عوض شد و فکر می‌کنم در طول سه بازی گرومان نشان دادیم که از کیفیت خوبی برخورداریم. این بار تیم ما برای حریفانش یک حریف آسان و زنگ تفریح نبود.

* بازی مقابل مسی، آگوئرو و ژکو چگونه بود؟

بازی برابر این بازیکنان بزرگ تجربه ای غیر قابل تکرار و سورئال بود. من در لیگ برتر انگلیس بازی کرده‌ام و تا حدودی با بازی مقابل بازیکنان بزرگ آشنا بودم ، ولی بازیکنان جوان تیم ما آنها را در تلویزیون می‌دیدند به همین خاطر ترجیح دادند بعد از پایان بازی‌مان از این بازیکنان تقاضای دریافت پیراهنشان نکنم و این کار را در اختیار بازیکنان جوان قرار دهم.

* آیا به آینده تیم ‌ملی ایران خوش بین هستید؟

در این دوره بازیکنان خیلی خوبی در تیم داریم که من آنها را بهترین بازیکنان جوان تیم ‌ملی می دانم. امیدوارم که آنها به خوبی رشد کنند و در تیم‌های بزرگ اروپایی بازی کنند. فکر می‌کنم یکی از این بازیکنان احسان حاج صفی که به فرانکفورت پیوسته است، از لیگ یک فرانسه پیشنهاد داشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد