تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

 رضا قوچان نژاد –حماسه ساز اولسان-که با گل طلاییش ایران به جام جهانی 2014 صعود کرد به دنبال پایان قرار دادش با چارلتون در تابستان امسال وبعد از سقوط این تیم به دسته پایین تر از این تیم جدا میشود.قوچان نژاد در فوتبال ما صاحب چند ویژگی تاریخی است:


1-او در 5 رده سنی تیم ملی هلند بازی کرده واز این حیث رکورددار بازیکنان ایرانی الاصل مقیم در خارج از ایران است.


2-قوچان نژاد یکی از 4 مرد تاریخ فوتبال ماست که با گلش ایران به جام جهانی صعود کرده است.3 مرد دیگر،غفور جهانی-1978،خداداد عزیزی-1998،محمد نصرتی-2006 هستند.


3-رضا در 10 سال گذشته در 9 باشگاه بازی کرده که معروف ترین آنها استاندارد لیژ بلژیک و چارلتون انگلستان بوده اند.


4-او در 10 سال گذشته در بازیهای خود 64 گل باشگاهی و13 گل ملی داشته است،او یک گل هم برای تیم ملی فوتبال هلند در رده زیر 19 سال به ثمررسانده است.


5-بعد از زدن گل برابر تیم فوتبال عراق در جام ملتهای 2015 آسیا او دیگر در هیچ کدام از بازیهای ملی گل نزده است وبنابراین نزدیک 500 روز است که در بازیهای ملی گل نزده است.


6-رضا در هیچ کدام از بازیهای ملی خود  2 گل نزده است.ضمن این که در 13 گل ملی تنها 5 گل را در تهران و8 گل را خارج از کشورمان به ثبت رسانده است.


7-قوچان نژاد در 28 بازی ملی برای تیم ملی فوتبال کشورمان حاضر بوده است.او از حیث تعداد بازی ملی در رده 87 بین تمام بازیکنان تاریخ فوتبال ایران قرار گرفته است.


8-قوچان نژاد با 13 گل هم اندازه با مرحوم همایون بهزادی،علی جباری ومهدوی کیا در رده دوازدهم بهترین گلزنان تاریخ فوتبال ماست.

 

***قوچان نژاد با حضور در لیگ ایران میتواند به قرابت بیشتر خود وریشه هایش والبته هواداران تیمی که برایش بازی خواهد کرد کمک کند،آیا او به ایران بر میگردد؟

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد