تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

 سرمربی استقلال در لیگ شانزدهم معرفی شد تا تاریخ جدیدی در این باشگاه پرطرفدار ورق بخورد و کسی روی نیمکت بنشیند که در بین طرفداران از محبوبیت خاصی برخوردار باشد.به گزارش "تک گل"، سه سال ناکامی در لیگ برتر و رقابت‌های حذفی کاسه صبر تمام طرفداران استقلال را لبریز کرده است.نکته‌ای که علیرضا منصوریان کاملاً به آن اشراف دارد و خوب می‌داند حالا که به آرزوی دیرینه‌اش برای هدایت تیم محبوب رسیده باید انتظارات طرفداران را برآورده کند. استقلالی که تحویل علیرضا منصوریان شد همان طور که پرویز مظلومی در برنامه نود اعلام کرد تیمی با نواقص بسیار زیاد است که سرمربی جدید باید با اولویت بندی در نقل و انتقالات آنها را برطرف کند. در زیر نگاهی به اولویت برنامه‌های علیرضا منصوریان در تابستان داغ پیش رو می‌اندازیم.


اولویت اول
در خط دفاع استقلال مشکلات فراوانی دارد. جدایی حنیف عمران زاده و میلاد فخرالدینی از این تیم با توجه به اتمام قرارداد قطعی به نظر می‌رسد ضمن این که ماندن و رفتن میثم مجیدی هم 50-50 است. شاید تنها بازیکنی که علی منصور 100 درصد روی حضورش حساب بازکرده هرایر مگویان ارمنستانی است و در کنارش شاگرد قدیمی این مربی امین حاج محمدی. با این حال اولویت اول سرمربی استقلال برمی گردد به تقویت خط دفاع آن هم با جذب چند مهره خوب که یکی از آنها مهدی شیری از نفت است و دیگری لئوناردو پادووانی برزیلی که در نفت یکی از بهترین شاگردان علی منصور بود. البته اینها تمام در حد گمانه زنی است و تنها می‌توان از مهدی شیری به عنوان خرید قطعی استقلالی‌ها نام برد بازیکنی که خود محصول آکادمی این باشگاه بود اما کسی قدرش را نداست تا در ابتدا راهی ملوان شده و سپس به نفت بپیوندد. در این بین برای دفاع چپ هم گزینه‌های زیادی در دسترس علی منصور نیست و باید دید او در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت گرچه بعید نیست یعقوب کریمی انتخاب اول او برای این پست باشد آن هم در کنار امید نورافکن جوان.

 

اولویت دوم
امید ابراهیمی بدون شک یکی از بهترین بازیکنان استقلال در خط میانی بود. بازیکنی که تا قبل از مصدومیت روزبه چشمی توانسته بود تمام ضعف‌های میانی را پوشش دهد حالا عزم خود را برای جدایی و رفتن به آن سوی آب‌های خلیج فارس جزم کرده  تا برای پر کردن جای خالی‌اش استقلالی‌ها را با دغدغه بزرگی روبرو کند. علی منصوریان که خوب می‌داند برای اجرایی کردن برنامه‌های تاکتیکی‌اش حضور هافبک‌های تدافعی نقش کلیدی دارند به دنبال بازیکنی است که بتواند نقش امید ابراهیمی را ایفا کند اما در این راه هم گزینه‌های چندان زیادی در دسترس او نیست.

 
اولویت سوم
داشتن بازیکنی در پست پلی میکر از جمله اولویت‌های استقلالی‌ها در بازار نقل و انتقالات تابستانی خواهد بود. درست از زمانی که مجتبی جباری آبی‌های پایتخت را ترک کرد این مشکل حل نشد تا استقلال با روزهای دشواری دست و پنجه نرم کند. علی منصور که خود به خوبی می‌داند داشتن چنین بازیکنی در ترکیب استقلال تا چه اندازه می‌تواند به او در پیشبرد اهداف تاکتیکی‌اش کمک کند قطعاً در ذهن چند گزینه دارد تا یکی را استقلالی کند. شاید به همین خاطر هم هست که نزدیکان به سرمربی استقلال از برنامه‌های او برای بازگرداندن بازیکنی همچون ایمان مبعلی و حتی خود مجتبی جباری خبر می‌دهند که باید دید در نهایت کدام استقلالی خواهند شد.

 
اولویت چهارم
نمایش‌هایی که نفت علی منصور در دو فصل گذشته در لیگ برتر ارائه داد نشان داد این مربی هم تفکراتی مبتنی بر فوتبال تدافعی و ضدحملات دارد. تیمی که می‌خواهد با این روش به موفقت برسد باید از دو وینگر چپ و راست مناسب بهره ببرد تا روی ضدحملات زهر خود را به حریف بریزد از همین رو سرمربی استقلال با تاکید بر روی خرید وحید امیری به دنبال پر کردن خلا های موجود در این پست حساس است چون با در اختیار داشتن مهاجمی مثل سجاد شهباززاده که قابلیت بازی در پست وینگر چپ و راست را دارد اضافه شدن وحید امیری ملی پوش تمام خواسته‌های این مربی را برآورده می‌کند.

 

اولویت پنجم
مهاجم نوک که از قابلیت دوندگی، جنگندگی و گلزنی بهره ببرد مهمترین اولویت منصوریان در استقلال لیگ شانزدهم خواهد بود. بازیکنی که در سال گذشته استقلال کم داشت و خریدهایش برای پرکردن این ضعف نیز جواب نداد. در این راه دو گزینه مد نظر استقلالی‌ها قرار دارد که هر دو نیز از ذوب آهن هستند یعنی کاوه رضایی و مسعود حسن زاده که در تیم ملی امید نیز شاگرد علی منصور بودند و او شناخت کاملی از آنها دارد. مسلماً هر یک از آنها که آبی پوش شوند می‌توانند به حد قابل توجهی خواسته‌های منصوریان را برآورده کنند گرچه خبر می‌رسد که این مربی بنا دارد در صورت امکان آرش برهانی را نیز در ترکیب شاگردانش حفظ کند چون هنوز به او اعتقاد خاصی دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد