تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   


رئيس دپارتمان داوري گفت: محسن قهرماني خودش بايد تشخيص دهد که چه زماني به داوري در فوتبال بازگردد.حسين عسگري در خصوص ارزيابي‌اش از داوري‌هاي فصل گذشته فوتبال گفت: اگر من بخواهم در اين باره ارزيابي کنم شايد کسي فکر کند که من همان بقالي هستم که نمي‌گويم ماست من ترش است. به هر حال فوتبال ما خالي از اشکال نيست و شما وقتي وضعيت بازيکنان و قراردادهاي آنها را مي‌بينيد و متوجه مشکلات آنها مي‌شويد به اين نتيجه مي‌رسيد که فوتبال ما داراي مشکلاتي است و داوري هم که مثل زنجير به فوتبال وصل است.

وي ادامه داد: اما اگر بخواهيم منصفانه داوري‌هايمان را بررسي کنيم با همه بي‌مهري‌هايي که به داوران مي‌شود آنها وظايف‌شان را خوب انجام دادند و اگر از داوران دنيا جلوتر نباشند عقب‌تر هم نيستند. متأسفانه مي‌بينيم که در فوتبال ما هر کسي که از اين ورزش منتفع مي‌شود و پول گيرش مي‌آيد وقتي دچار ناکامي مي‌شود ديواري کوتاه‌تر از داوران پيدا نمي‌کند و تمام مشکلات را به گردن داور مي‌اندازد. متأسفانه اين روش در فوتبال ما باب شده هر چند که مي‌بينيم در بازي‌هاي زير نظر فيفا هم مشکلات داوري هست و اين مشکلات هم پاک شدني نيست.

رئيس دپارتمان داوري در پاسخ به اين سؤال که چرا داوران اليت در فوتبال ايران به يک نفر کاهش يافته، خاطر نشان کرد: به هر حال گاهي اتفاقاتي رقم مي‌خورد که کسي باعث و باني آن نيست. به طور مثال سعيد مظفري‌زاده ناگهاني تصميم مي‌گيرد که از داوري خداحافظي کند و يا شخصي مثل محسن ترکي به دليل مشکلات شخصي داوري را کنار مي‌گذارد البته نمي‌توان از اين قضيه هم راحت گذشت که ما داوران جديدي را که معرفي کرده بوديم در ارزيابي‌ها مورد تأييد قرار نگرفتند و فقط خوشبختانه موعود بنيادي‌فر در دو بازي‌اش مورد تأييد قرار گرفته و بايد در شهريور ماه در کلاس‌هاي نهايي شرکت کند که اگر بتواند آن کلاس‌ها را با موفقيت پشت سر بگذارد وارد ليست اليت آسيا مي‌شود.

عسگري درباره اينکه محسن قهرماني و محسن ترکي چه زماني به داوري باز مي‌گردند، تصريح کرد: موضوع محسن قهرماني بحثي است که به خودش مربوط مي‌شود چرا که براي او حکم انضباطي داده شده و زمان آن مشخص است. موضوع محسن ترکي هم چون يک بحث شخصي است. خوشبختانه اين مشکل در حال رفع شدن است و فکر مي‌کنم او امسال بتواند در کلاس‌هاي داوري ثبت‌نام کند تا با قدرت به داوري بازگردد.

وي در پاسخ به اين سؤال که اگر محسن قهرماني بخواهد به داوري برگردد و با توجه به حاشيه‌ها و ذهنيتي که نسبت به داوري او به وجود آمده آيا اين داور مي‌تواند قضاوت‌هاي مناسبي داشته باشد يا نه، اظهار داشت: پاسخ اين سؤال را فقط خود اين داور مي‌تواند بدهد و خودش بايد بررسي کند که چه کاري صحيح است و چه کاري را نبايد انجام دهد.

پيشکسوت داوري فوتبال کشورمان درباره اينکه کدام بازي در ليگي که گذشت بيشترين فشار را به جامعه داوري آورد، گفت: بازي‌هاي زيادي بودند که داوري‌ها و کميته داوران را مورد فشار قرار داد اما بازي رفت سپاهان و پرسپوليس در اصفهان يک بازي ويژه بود به طوري که هجمه‌هاي غيرمنصفانه‌اي بر عليه داوران به وجود آمد. ما هم قبول داريم که در آن بازي اشتباه شد اما هجمه‌ها و شرايط بدي براي داوران فوتبال کشورمان رقم خورد.

رئيس دپارتمان داوري با بيان اينکه هدف ما تقويت جامعه داوري است، خاطر نشان کرد: در اين مدت 3 سالي که ما در کميته داوران هستيم بنا را بر تقويت هر روز جامعه داوري گذاشتيم که محور اصلي آن هم بحث آموزش است که در هر بخش باعث توسعه مي‌شود و در داوري‌ها هم همين کار را پيش گرفتيم اما مهم اين است که خود داوران هم از خودشان آمادگي نشان دهند که اين موضوع مربوط به خودشان است و مورد ديگر هم تسلط به قوانين است تا در ليگ بعدي شاهد قضاوت‌هاي خوب و صحيحي باشيم.

عسگري در پايان در پاسخ به اين سؤال که براي عليرضا فغاني و حسن کامراني‌فر که نماينده جامعه داوري ايران در جام جهاني 2014 برزيل هستند، آيا برنامه خاصي در نظر گرفته شده يا نه، افزود: نمي‌دانم منظور شما از برنامه خاص چيست اما با فدراسيون مکاتبه مي‌کنيم تا مراسمي در شأن اين 2 عزيز انجام دهيم تا جايگاه آنها حفظ شود اما اگر قرار باشد براي تيم ملي فوتبال جهت اعزام به برزيل مراسم خداحافظي انجام شود ما هم با مسئولان فدراسيون صحبت مي‌کنيم تا در اين مراسم هم از داوران تجليل گردد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد