تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر نیجریه و بوسنی شانس پیروزی دارد. او همچنین می‌گوید که بازیکنان هم قسم شده‌اند که تا آخرین نفس در جام جهانی بجنگند.بازیکنی که در راه صعود ایران به جام جهانی کمک زیادی به تیم ملی کرد، در برزیل نیز یکی از امیدهای اصلی کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود. رضا قوچان‌نژاد اکنون در تیم ملی یکی از بازیکنان باتجربه محسوب می‌شود، هر چند تنها 11 بازی ملی در کارنامه دارد. وی البته امید اول گلزنی در جام جهانی است.

رضا قوچان‌نژاد با اشاره به روند آماده‌سازی تیم ملی، در خصوص دیدارهای ایران در جام جهانی، شناختش از آرژانتین و دیگر مسائل مربوط به تیم ملی صحبت کرد.

در حالی که اکنون مهمترین دیدار ایران در جام جهانی بازی با نیجریه عنوان می‌شود، شرایط تیم ملی پیش از آغاز مسابقات چگونه است؟

خوشبختانه شرایط خوبی داریم و همه بازیکنان با انگیزه هستند. بازی‌های تدارکاتی خوبی هم برای ما در نظر گرفته شده و می‌توانیم تا آغاز جام جهانی به خوبی آماده شویم. در خصوص بازی با نیجریه نیز باید بگویم به زودی از این تیم شناخت پیدا می‌کنیم. پیش از این با گینه بازی و تقریبا با سیستم تیم‌های آفریقایی شناخت پیدا کردیم. قرار است با آنگولا هم بازی کنیم.

اما تیم ملی در چند بازی تدارکاتی گذشته نتوانسته نتیجه خوبی بگیرد. این موضوع ناامید کننده نبود؟

در دیدارهای دوستانه نتیجه به هیچ‌وجه مهم نیست. باید در بازی‌های دوستانه تجربه کسب کنیم و درس بگیریم تا برای جام جهانی آماده شویم.

با این شرایط می‌توانیم نیجریه را شکست دهیم؟

اینطور نیست که ما در جام جهانی نتوانیم به پیروزی برسیم. من از نیجریه شناخت زیادی ندارم اما به نظرم می‌توانیم آنها را شکستدهیم. برابر بوسنی هم شانس داریم اما مطمئناً بازی با آرژانتین یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما خواهد بود. آنها یکی از بهترین تیم‌ها دنیا هستند.

دیدار تدارکاتی با بلاروس و مونته‌نگرو چقدر به تیم ملی کمک می‌کند تا از تیمی چون بوسنی شناخت پیدا کنیم؟ برخی می‌گویند باید با تیم‌های بزرگتری بازی می‌کردیم.

دیدار با بلاروس برای تیم ملی خوب بود و دیدار با مونته‌نگرو نیز می‌تواند کمک زیادی به تیم ملی کند. بلاروس و مونته‌نگرو تیم‌های کمی نیستند و نمی‌دانم چرا اینگونه می‌گویند چون واقعاً اینها کشورهای خوبی هستند. این اشتباه است که بخواهیم به اسم تیم‌ها نگاه کنیم، چون نمی‌خواهیم با نام آنها فوتبال بازی کنیم.

اکنون در دنیا تیم ضعیفی نداریم، چرا که فوتبال پیشرفت کرده است. با تکنولوژی و آنالیزهایی که وجود دارد فکر نمی‌کنم تیم باشگاهی یا ملی ضعیفی داشته باشیم. دیگر نمی‌توان به راحتی تیمی را شکست داد و اگر می‌خواهید نتیجه بگیرید باید زحمت بکشید. فکر می‌کنم بلاروس و مونته‌نگرو حریفان خوبی هستند. این تیم‌ها را با توجه به سبک بازی‌شان می‌توان با بوسنی مقایسه کرد.

 چقدر از نیجریه، آرژانتین و بوسنی شناخت پیدا کرده‌ای؟

مربیان تیم ملی در حال آنالیز کردن حریفان‌ هستند. ما از کشورها و بازیکنان آنها شناخت داریم. از تیمی مانند آرژانتین و ستاره‌های آنها همه شناخت دارند اما اینکه آنها با چه سیستمی و چگونه بازی می‌کنند مسئله‌ای است که مربی تیم ملی باید درباره آن نظر بدهد.

اگر به طور کلی بخواهی به گروه‌مان در جام جهانی نگاهی بیندازی، ایران می‌تواند از این گروه صعود کند؟

نباید خودمان را دست کم بگیریم و باید تلاش کنیم. اگر بتوانیم در فرم و «ایران اصلی» باشیم و مانند بازی‌های مقدماتی جام جهانی بازی کنیم، می‌توانیم در جام جهانی بازی‌های قشنگی انجام دهیم. مطمئن هستم اگر بتوانیم توانایی‌های خودمان را بروز دهیم و در جام جهانی تیمی آماده باشیم، تیمی خواهیم بود که در برزیل حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با توانایی‌هایی که از خودمان سراغ دارم، می‌توانیم در جام جهانی بازی‌های زیبایی به نمایش بگذاریم.

این یعنی اینکه ایران در جام جهانی برزیل یکی از مدعیان صعود از گروهش خواهد بود؟

اگر قرار بود شانس صعود نداشته باشیم، بهتر بود به جام جهانی نرویم. باید باور داشته باشیم که شانس صعود داریم و با بازیکنان برای این هدف تلاش می‌کنیم. این باور باید در ما وجود داشته باشد و این کار را هدف‌مان قرار دهیم که برای رسیدن به آن تلاش کنیم. باید برای همین منظور به جام جهانی برویم و هدف‌مان این باشد که از گروه صعود کنیم وگرنه حضور در جام جهانی به چه دردی می‌خورد؟ اگر قرار است برویم و بدون هدف از جام جهانی حذف شویم، اصلاً به برزیل نرویم بهتر است.


پیش‌بینی می‌شود مهاجم اول تیم ملی در جام جهانی باشی. رضا قوچان‌نژاد که گلزنی‌هایش برای تیم ملی ادامه دارد، قول گلزنی در جام جهانی را می‌دهد؟

برای گلزنی هیچ‌وقت قول نمی‌دهم، فقط قول می‌دهم برای تیم زحمت بکشم. این قولی است که همیشه همه بچه‌ها به یکدیگر می‌دهیم که برای تیم زحمت بکشیم و این از همه‌چیز مهم‌تر است. اینکه من گل بزنم یا بازیکن دیگری اهمیتی ندارد، فقط باید نتیجه بگیریم. ما نباید به این مسائل فکر کنیم و باید هدف‌مان این باشد که تیم نتیجه بگیرد. من قول می‌دهم در برزیل تمام تلاشم را برای تیم ملی به کار بگیرم. زحمت کشیدن برای تیم، تلاش کردن و جنگیدن تا آخرین نفس قولی است که با دیگر بازیکنان به هم داده‌ایم.

می‌گویند تو بعد از جام جهانی خبرهای خوبی خواهی داشت و می‌خواهی به تیم‌های بزرگ اروپایی بروی. درست است؟

درباره این موضوع بعد از جام جهانی صحبت می‌کنم. اول ببینم خدا برای فردا چه چیزی برای ما می‌خواهد، بعد درباره آینده صحبت می‌کنم.

هدفت ادامه حضور در فوتبال اروپاست؟

مطمئناً حضور در فوتبال اروپا تجربه خوبی برای من است تا یک کشور جدید و یک فوتبال جدید را تجربه کنم. این می‌تواند برای من یک پله خوب باشد تا هر روز بهتر و بهتر شوم. امیدوارم در جام جهانی روی فرم باشم تا بازی خوبی از خودمان نشان دهم.

اگر بخواهی تیم‌های حاضر در نیمه نهایی و قهرمان جام جهانی را پیش‌بینی کنی، به نظرت کدام تیم‌ها شانس بیشتری دارند؟

همیشه چهار، پنج تیم هستند که در بین 8 تیم پایانی قرار می‌گیرند. برزیل در کشور خودش بازی می‌کند، آرژانتین تیم قدرتمندی دارد و اسپانیا که همیشه شانس دارد. یکی از این سه، چهار تیم هم قهرمان خواهد شد اما مطمئناً پیش‌بینی این موضوع کار بسیار سختی است و من هم نمی‌خواهم پیش‌بینی کنم. باید توجه داشته باشیم که این رقابت‌ها در برزیل برگزار می‌شود و مسلماً آنها بیشترین شانس را دارند. آرژانتین ستاره‌های زیادی در تیمش دارد و اسپانیا نیز در دوره قبلی جام جهانی قهرمان شده است. چند تیم دیگر هم هستند که همیشه خوب ظاهر می‌شوند و می‌توانند به نیمه نهایی بروند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد