تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

 34 سال از اولین بازی ایران برابر عمان گذشته است، از اولین بازی 2 تیم در بهمن60 تا امروز 10 بازی انجام شده است،"تک گل"، به مرور 10 خاطره از 10 بازی می پردازد.

1. بهمن 60 ـ جام قائداعظم
دور افتخار در ورزشگاه کراچی با عکس امام که با ممانعت مسوولان پاکستانی مواجه شد، در حالی که پاکستان با حضور ضیاء الحق به عنوان رئیس جمهور رابطه خوبی با ایران داشت اما مسوولان فوتبال پاکستان با حرکت ایرانی ها مخالفت کردند.

2. تیر 72 مقدماتی جام جهانی 94
اولین بازی ایران ـ عمان در تهران با بلیت 200 تومانی در ورزشگاه آزادی و اولین بازی ایران با آرایش 2ـ5ـ3 انجام شد. درخشان و کریم باقری در تیم ملی با اختلاف نزدیک 16 سال سن، همبازی شدند.

3. تیر 72 مقدماتی جام جهانی 94
حشمت مهاجرانی بعد از 14 سال روی نیمکت حریف ایران نشست، او در سال 59 هم سرمربی امارات در بازی دوستان مقابل ایران بود. کاپیتان 35 ساله ایران یعنی درخشان، همزمان عمان و سوریه را با گلش از صعود محروم کرد.

4. خرداد 75 مقدماتی جام ملت های 96
باورزش سخت بود، ایران و عمان صدهزار تماشاگر را به ورزشگاه کشاندند. گل دایی در خرداد 75 تاریخی بود. در 2 بازی قبل 15 گل به نپال و سریلانکا زده بودیم.

5. خرداد 75 بازی برگشت
آخرین بازی امیر قلعه نویی و صادق ورمزیار و حکیم زاده در تیم ملی فوتبال با برد 2 ـ یک ما در مسقط توام شد.

6. آذر 77 آسیایی 98
ایران که طی 5 سال بیش از سه گل از هیچ حریف ملی نخورده بود و برابر آلمان، یوگسلاوی، کرواسی و ... عملکردی خوب داشته در حالی 4 ـ 2 به عمان باخت که والدیرویرا، همان مردی که در صعود به جام جهانی 98 سرمربی ایران بود، هدایت عمان را عهده دار بود و شکل بازی چنان بود که همه تصور داشتند ایران تقاص برکناری والدویرا را پس داده است، با این حال ایران در بازی بعدی چین را برد و چین برابر عمان صاحب برد پرگل شد تا ایران صعود کند.

7. مرداد 80 جام ال جی
اولین برد تیم ملی با سرمربیگری میروسلاو بلاژویچ 5 ـ 2 با پیروزی ایران توام شد. دین محمدی هت تریک کرد و ایران برای اولین بار در عمرش به فینال یک تورنمنت 4 جانبه رسید، قبل از آن همیشه در تورنمنت های 4 جانبه ناکام بودیم.

8. تیر 83 جام ملت های 2004
افتضاح در چونگ چنگ ... رحمان رضایی و علی بداوی، 2 بازیکن ایران با همدیگر کتک کاری کردند و آبروریزی کردند تابه حال از ایرانی ها چنین آبروریزی ندیده بودیم.

9. مهر 89 جام ملت های غرب
یک 2 ـ 2 بی خاطره دیگر ... بعد از 4 ـ 3 سال میرزاپور برای تیم ملی بازی کرد تا مثل جام ملت ها 2 گل بخورد.

10. خرداد 92 دوستانه
باخت 3 ـ یک به عمان، باخت برای 3 نتیجه خوب در 3 بازی آینده و صعود به جام جهانی 2014 این آخرین باخت ما برابر آسیایی ها بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد