تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

ایران / ژاپن و کامبوج پر تماشاگر ترینهای آسیا هستند.به گزارش "تک گل"، در شرایطی که رقابت های مرحله اول انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و همچنین جام ملت های آسیا 2019 فردا با برگزاری بازی های مختلف در گروه های هشت گانه آسیا به پایان می رسد تا تیم های برتر راهی مرحله دوم شوند در آمارهای ثبت شده در راه حضور تماشاگران در ورزشگاه ها ایران همچنان لقب پرطرفدارترین تیم غرب آسیا را به خود اختصاص داد گرچه در راه جذب تماشاگر حسابی از تیم های شرق جا ماند.

با توجه به مشکلاتی که ورزشگاه آزادی همچنان با آن دست به گریبان است و بنا به اعلام فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی تواند در بازی های بین المللی در طبقه دوم خود پذیرای طرفداران باشد اما فوتبالدوستان ایرانی با همین وضعیت هم با ثبت رکورد 35800 نفری در بازی با ترکمنستان موفق شدند عنوان پرطرفدارترین تیم غرب آسیا را برای ایران حفظ کنند. این آمار در حالی به ثبت رسید که معمولا همه عادت داشتند بازی های تیم ملی را رد حضور 70 تا 80 هزار نفری ببینند اما قهر تماشاگران باعث شد این آمار به نیم کاهش پیدا کند.

اما پرتماشاگرترین تیم قاره کهن در رقابت های انتخابی مرحله اول کامبوج بود که در جریان بازی با سنگاپور نزدیک به 63 هزار نفر را به ورزشگاه کشاند تا آمار جالب توجهی از خود به ثبت برساند. تیمی درجه دوم اما پرطرفدار که همواره با این استقبال از بازی های ملی زبانزد خاص و عام است. بعد از کامبوج نوبت به ژاپنی ها رسید که همچنان با حضور پرشور در ورزشگاه های مدرن خود آمارهای جالب توجهی به ثبت رسانده و سه بار در جمع پرتماشاگرترین بازی های این مرحله قرار بگیرند.

در زیر نگاهی می اندازیم به 10 بازی پرتماشاگر مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا که بازی ایران با ترکمنستان به عنوان پرتماشاگرترین بازی غرب آسیا جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است.

1؛ کامبوج – سنگاپور (63 هزار نفر)
2؛ ژاپن – سنگاپور (57533 نفر)
3؛ ژاپن – کامبوج (54716 نفر)
4؛ ژاپن – افغانستان (48967 نفر)
5؛ تایلند – عراق (43572 نفر)
6؛ کره شمالی – ازبکستان (42 هزار نفر)
7؛ تایلند – ویتنام ( 40500 نفر)
8؛ ایران – ترکمنستان (35800 نفر)
9؛ استرالیا – تاجیکستان (35439 نفر)
10؛ عربستان – مالزی (34839 نفر)

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد