تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

مسئولین فوتبال این روزها، خوب می دانند که افکار عمومی خواستار ماندن کارلوس کی روش و ادامه کار وی تا ۲۰۱۸ است. ولی متاسفانه پشت پرده، نقشه ای نامطلوب و مایوس کننده در حال اجرا شدن است. مسئولین فوتبال ایران می دانند که با شانتاژ خبری، می توانند بازهم با قرار دادن یک مربی وطنی به طور آزار دهنده ای در امور تیم ملی فوتبال، از جزئی ترین تا کلی ترین آن دخالت کنند. بدون آنکه مربی بتواند اظهار نظر کند. در طی سالهای گذشته و قبل از آمدن کی روش، وضعیت دخالت در چیدمان تیم ملی ایران و مسائل حاشیه ای آن، فوتبال دوستان ایرانی را آزرده ساخته بود. به نحوی که مربیان بومی نیز با قبول چنین دخالتی از سوی مسئولین، خود را وامدار همیشگی آنها می دانستند.

 

اما با آمدن مربی باهوش و شایسته پرتغالی، تمامی معادلات تغییر کرد. او تیم ملی فوتبال ایران را، تکان داد و با غربال خود چیدمانی برمبنای شایستگی بازیکنان انجام داد. در منطق کی روش چیزی به نام پارتی بازی و زد وبند سیاسی و باندی در فوتبال معنا نداشت.

 

کارلوس کی روش در برابر فشار و زیاده خواهی مسئولین ورزش، مقاومت کرد و خوب می دانست که این مقاومت وی، برایش دردسر ساز می شود.

با ورود ایران به برزیل اما، همه شرایط برای انتقام از کی روش مهیا شد. عدم مذاکره با وی بر سر تمدید قراردادش، موضوع ماندن یا رفتن مربی پرتغالی را رسانه ای کرد. این همان مرحله ای بود که جریان مقابل کی روش منتظرش بود. با رسانه ای شدن موضوع، بحث قیمت بالای این مربی از سوی مسئولین فوتبال مطرح شد. بحثی که نیازی به جنجال سازی بر سر آن نبود. اما چون هدف ابتدایی این بود که از فشار این تغییر مهم در تیم ملی ایران کاسته شود و افکار عمومی، مقصر این ماجرا را زیاده خواهی های کارلوس کی روش ببیند. هر روز در رسانه ها، قیمت بالای این مربی گوشزد می شد.

کشورهایی که امروزه صاحب فوتبال برتر هستند، نه تنها چشم به سالهای کوتاه برای برتری نداشتند. بلکه فدراسیون ها و مدارس فوتبالشان نیز به دنبال منفعت شخصی خود در انتخاب مربیان و بازیکنان نبوده اند.

 

امروزه با وجود اینکه، مسئولین فوتبال کشور می دانند که مردم دوستدار فوتبال خواهان تداوم روندی هستند که از زمان روی کارآمدن “کارلوس کی روش” شروع شده است ولی باز در پی ایجاد فضای رسانه ای جهت فرافکنی خود هستند. به نحوی که در آخرین اظهارات رییس فدراسیون فوتبال چنین جمله ای به زبان می آید:
کفاشیان: با کی‌روش توافق نکنیم، مربی ایرانی می‌گذاریم!

شنیده ها اما، حکایت از تصمیم مسئولین فوتبال، برای مربی گری “مهدی مهدوی کیا” دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد