تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   


سايت vavel در گزارشي بازيکن ايراني لاس‌پالماس را محبوب‌ترين بازيکن اين تيم توصيف کرد.سايت «vavel» در گزارشي به حضور يک ساله مسعود شجاعي در تيم لاس‌پالماس در ليگ دسته دوم اسپانيا پرداخت و نوشت: مسعود شجاعي، هافبک با استعداد ايراني لاس‌پالماس چمدان‌هايش را بسته است تا به هم‌تيمي‌هايش در اتريش ملحق شود. اين بازيکن با اميد بازي در رويدادي تاريخي مثل جام‌جهاني 2014 برزيل به شاگردان کي‌روش ملحق مي‌شود و آينده نامعلوم است؛ کسي چه مي‌داند که زردپوشان چه سرنوشتي خواهند داشت.

به نقل از فارس، لاس‌پالماس در دوم سپتامبر 2013، پس از پايان فصل نقل و انتقالات با به خدمت گرفتن سه بازيکن ترکيب تيمش را کامل کرد تا کيفيت بازي‌هاي تيم بهبود يابد و تعادلي را که به آن نياز داشت، کسب کند. اين تيم توانسته در اين فصل در بالاي جدول قرار بگيرد و شانس صعود به لاليگا را نيز دارد.

مسعود شجاعي يکي از بازيکناني بود که اين باشگاه به همراه آنتونيو کارلوس آراندا و آپونيو انتخاب کرد تا آنها را به ترکيب تيمش اضافه کند.

«لاس‌پالماس را براي تمرين فوتبال انتخاب کردم؛ شنيده بودم که در اين تيم تيکي تاکا اجرا مي‌شود.» اين‌ها اولين سخنان شماره 12 زردپوشان پس از ملحق شدن به لاس‌پالماس بود. اين بازيکن که 29 سال پيش در شيراز به دنيا آمده، پس از 96 بازي براي اوساسونا و به ثمر رساندن پنج گل به زرد‌پوشان جزاير قناري ملحق شد.

اين بازيکن ايراني که از شارجه امارات به اسپانيا آمد، نشانه‌هايي از يک بازيکن خارق‌العاده را در خود دارد که اگر کمي فوتبالش را برق بيندازد، به يکي از جواهرات اين بازي‌ها تبديل خواهد شد اما متأسفانه درگير مصدوميت بسيار بدي شد که او را به مدت بيش از يک سال و نيم از ميادين دور نگه داشت و روند پيشرفتش اين بازيکن را که 6 بار تحت عمل جراحي قرار گرفته از آوريل 2011 تا اکتبر 2012 با وقفه روبرو کرد.

اين بازيکن به دليل مصدوميت آمادگي، وزن و مبلغ قراردادش را با تيم ناوارو به دليل مصدوميت از دست داد، بنابراين به توصيه کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران تصميم گرفت براي حضور در يک فصل کامل، تغييراتي در صحنه حضورش ايجاد کند تا به يکي از بازيکنان تيم ملي ايران در رقابت‌هاي جام‌جهاني 2014 برزيل تبديل شود.

تيم جزاير قناري اين بازيکن ايراني را در سال 2013 به مدت يک فصل به خدمت گرفت تا او پس از جام‌جهاني براي تصميم‌گيري آزاد باشد. وي‌ مي‌تواند در اين مسابقات ارزش خود را بيشتر نشان دهد و توجه تيم‌هاي برتر اروپا را به خود جلب کند.

وي در لاس‌پالماس 29 بازي انجام داد که در 26 مسابقه در ترکيب اصلي قرار داشت و پنج گل در 2247 دقيقه به ثمر رساند. (وي در پنج فصل در ناواره نيز همين آمار را داشت).

مسعود يکي از بازيکناني بود که سرخيو لوبرا در فصلي پر فراز و نشيب براي او و تيمش زياد از او استفاده کرد. لاس‌پالماس در فاصله سه بازي مانده به پايان فصل 60 امتيازي است و با امتياز برابر بارسلونا که در رده سوم است، در مکان چهارم قرار دارد. اين تيم چهار امتياز اختلاف با تيم دوم و 6 امتياز اختلاف با صدر جدول دارد.

مسعود شجاعي فصلي نابرابر را پشت سر گذاشت. وقتي از لحاظ بدني شرايطي عالي داشته باشد، تيمش در بهترين شرايط است. با اين حال يکي از نقاط برجسته اين فصل بود. بازيکنان بزرگي که به دلايل مختلف در بازي‌ها حضور ندارند، هميشه اثراتي به جا مي‌گذارند و اغلب در کسب نتيجه تعيين کننده هستند و مطمئنا بازيکن ايراني استعداد نابي در زمين مسابقه است.

امکان دارد سفر به همراه تيم ملي مصدوميت بيشتري در مقايسه با ساير هم‌تيمي‌ها براي مسعود شجاعي به دنبال داشته باشد؛ آنها لازم نيست ساعت‌هاي طولاني در پرواز باشند. به هر حال لاس‌پالماس معتقد است که مي‌توانست استفاده بيشتري از توانايي‌هاي بازيکن آسيايي خود داشته باشد و مطمئنا از فقدان چنين بازيکني در اين برهه حساس ناراحت است و اميدوار است که اين غيبت تنها براي سه بازي آينده باشد و هدف صعود تيم به لاليگا محقق شود.

نبودن مسعود معمايي براي سرمربي لاس‌پالماس است که بايد تصميم بگيرد از کدام بازيکن در غيبت او استفاده کند.

امکان خداحافظي با لاس‌پالماس

ايران فهرستي 28 نفره را براي رقابت‌هاي جام‌جهاني اعلام کرد که نام پنج بازيکن بايد از ليست نهايي کي‌روش خط بخورد. همان طور که کارلوس کي‌روش اعلام کرد که شجاعي کارش را عالي انجام داده، به نظر مي‌رسد که خط خوردن وي از اين فهرست غيرممکن باشد. بنابراين لاس‌پالماس مي‌تواند مغرورانه به خود ببالد که يکي از بازيکنان ملي‌پوشي را در اختيار دارد که در جام‌جهاني بازي کرده است.

باعث تأسف خواهد بود که زردپوشان نتوانند به لاليگا صعود کنند؛ همان طور هم اگر ايران نتواند با کسب پيروزي در جام‌جهاني با هوادارانش خداحافظي کند.

مسعود با وجود اينکه تنها يک فصل در لاس‌پالماس بوده‌ اما محبوب‌ترين بازيکن اين تيم است و مطمئن نيست که قراردادش را در پايان ژوئن با اين تيم تمديد خواهد کرد. شايد شکست مقابل رئال مادريد آخرين حضور او در لاس‌پالماس باشد. هواداران اين تيم خواهان تمديد قرارداد او هستند اما مسعود شجاعي تمرکزش بر رادوي اتريش است که قرار است به همراه هم‌تيمي‌هايش در مهم‌ترين رويداد فوتبالي عمرش حاضر شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد