تبلیغات - خرید لپتاپ کارکرده  
   

دیدار تیم های استقلال و الاهلی در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک بر یک مساوی به پایان رسید.به گزارش "تک گل"، استقلال با این نتیجه در فاصله یک هفته مانده به پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فاصله اش با لوکوموتیو رده سومی به 3 امتیاز رسید و با توجه به نتیجه بهتر در بازی روبرو صعودش به مرحله حذفی را قطعی کرد. استقلال در بازی هفته پایانی برابر التعاون برای رسیدن به صدرجدول رده بندی تلاش می کند.

 

هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت 20:15
ورزشگاه آزادی / تعداد تماشاگر:  76 هزار نفر
داور: کیمورا هیروکی، کمک ها: ناژی توشیکی و اوتشی شنجی


ترکیب استقلال


مهدی رحمتی، وریا غفوری (81  جابر انصاری)، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور (56 - علی قربانی)، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، کاوه رضایی، خسرو حیدری و یعقوب کریمی (90 - هرائر مگویان).
سرمربی علیرضا منصوریان


ترکیب الاهلی


ماجد ناصر، سامین، عبدالعزیز هیکل، عبدالعزیز صنغور، ولید عباس، خمیس اسماعیل، حبیب الفردان، اسماعیل ال حمدی (88 - احمد عبدالله)، اورتون ریبیرو، احمد خلیل (82 - آساموئا جیان) و ماخته دیوپ
سرمربی: کاسمین اولاریو

 

اخطار:

 

پادوانی (37) امید ابراهیمی (43)

 

عبدالعزیز حسین(45) دیوپ (79)

 

شرح بازی:


با وجود حضور بیش از 75 هزار نفر در ورزشگاه آزادی، استقلالی‌ها نمایش خوبی در نیمه اول نداشتند و حتی در کنترل توپ هم ضعیف نشان می‌دادند اما در طرف مقابل بازیکنان الاهلی با پاس‌های تک ضرب نبض مسابقه را در دست داشتند تا با وجود دیدار خارج از خانه موقعیت‌سازی کنند که در این کار موفق هم بودند و بارها با نفوذ از عمق دفاع استقلال فرصت‌سازی کردند؛ فشار الاهلی و نمایش پر انتقاد استقلال موجب شد در دقیقه 17 عبدالعزیز صنقور گلزنی کند و با اینکه بعد از آن شاگردان علیرضا منصوریان سعی در جبران کردن نتیجه داشتند اما نیمه اول با حساب یک بر صفر به سود نماینده اماراتی به پایان رسید.


استقلال در شروع نیمه دوم و به ویژه در 10 دقیقه ابتدایی نمایش بسیار خوبی ارائه کرد و روی دروازه الاهلی خیمه زده بود که حملات‌شان بالاخره نتیجه داد و روی ارسال خسرو حیدری و ضربه تمام کننده کاوه رضایی آبی‌ها به گل رسیدند؛ الاهلی تا پیش از گل استقلال نمایش بسته‌ای داشت و به دنبال ضد حمله بود ولی در عین حال نشان می‌داد به تساوی هم رضایت دارد؛ فشار بی‌امان استقلال از جناحین در دقایق پایانی هم ثمری نداشت تا این مسابقه با تساوی یک بر یک تمام شود.

 

شرح گل‌ها:

 

1-0 (الاهلی): پاس فوق احمد خلیل به سنقور رسید و او با یک ضربه آرام دروازه مهدی رحمتی را باز کرد.

 

1-1 (استقلال): در دقیقه 58 سانتر زیبای خسرو حیدری به روی دروازه را کاوه رضایی به یک ضربه سر زیبا وارد دروزاه الاهلی کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 10 : شوت فرشید اسماعیلی از سمت راست پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 20 : سانتر یعقوب کریمی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه الاهلی شود اما مدافع حریف توپ را از روی خط بیرون کشید.

دقیقه 23 : سانتر اسماعیل حمدی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه استقلال شود که با خوش شانسی این اتفاق نیفتاد.

دقیقه 30 : ضربه امید ابراهیمی در یک رفت و برگشت به وریا غفوری رسید و ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 32 : ضربه ایستگاهی دیدنی یعقوب کریمی با واکنش زیبای دروازه بان الاهلی به بیرون رفت.

دقیقه 36 : فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه خط دفاع الاهلی را به هم ریخت اما ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 46 : سانتر خسرو حیدری با ضربه سر فرشید اسماعیلی همراه شد و توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 49 : سانتر خسرو حیدری در 2 قدمی دروازه به امید نورافکن رسید اما او نتوانست دروازه ناصر را باز کند.

دقیقه 53 : اوت بلند میلاد زکی پور می رفت با اشتباه مدافع الاهلی به گل استقلال تبدیل شود که ناصر این فرصت را از حریفش گرفت.

دقیقه 60 : شوت محکم فرشید اسماعیلی از دست ماجد ناصر در رفت اما کاوه رضایی به توپ نرسید تا موقعیت عالی استقلالی ها با بدشانسی از دست برود.

دقیقه 70 : شوت محکم وریا غفوری از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 76 : سانتر یعقوب کریمی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه شود اما ماجد ناصر در آخرین لحظه توپ را مهار کرد و این شانس فوق العاده را از استقلال گرفت.

دقیقه 81 : پاس فوق العاده امید ابراهیمی به کاوه رضایی رسید اما قبل از اینکه او به توپ برسد ماجد ناصر از دروازه بیرون آمد و اجازه این ضربه را از او گرفت.

دقیقه 84 : سانتر زیبای خسرو حیدری به علی قربانی نرسید تا این فرصت خوب از دست برود.

 

بهترین بازیکن


کاوه رضایی دوندگی خستگی ناپذیری در این مسابقه داشت و علاوه بر قرار دادن خود در موقعیت گلزنی، چندین مرتبه فرصت‌سازی کرد و نمایش موثری از خود نشان داد؛ رضایی در دقیقه 58 ارسال خسرو حیدری را تبدیل به گل کرد تا روز خوبش را تکمیل کند.

 

اتفاق ویژه


استقلال با جبران گل خورده از الاهلی، توانست یک امتیاز از این تیم پر ستاره و قدرتمند بگیرد تا همراه با آنها در امتیاز 8 برابر شود و صعود خود از مرحله گروهی را تقریبا قطعی کند چراکه شاگردان علیرضا منصوریان تنها درصورت شکست با اختلاف 4 گل در مسابقه آخر برابر التعاون عربستان، به مرحله دوم راه نمی‌یابند.

 

حاشیه‌ها:

 

*با وجود باران شدید باران تماشاگران زیادی در  ورزشگاه آزادی حضور دارند.
*طرح موزاییکی هواداران استقلال چندین بار در ورزشگاه آزادی نمایش داده شده است.
*پیش از شروع بازی هواداران استقلال باروشن کردن نورهای موبایل شان صحنه های جالبی را در استادیوم آزادی رقم زده اند.
* در حال حاضر ظرفیت طبقه دوم آزادی کاملا پرد شده است ولی در طبقه اول هنوز جااهای خالی دیده می شود.

*باران سیل آسا در ورزشگاه آزادی باعث شده که دو تیم در 10 دقیقه اول نتوانند کیفیت خوبی از خود نشان بدهند.

* در دقایق سپری شده از بازی تماشاگران استقلال به شدت از وقت کشی بازیکنان حریف شاکی هستند و علیه بازیکنان الاهلی شعار می دهند.

*باران و تگرگ شدید در استادیوم آزادی باعث شده هواداران استقلال به زیر سقف های استادیوم آزادی پناه ببرند.

* خسرو حیدری در طول بازی بارها از هواداران خواست که به تشویق شان ادامه بدهند تا استقلال بتواند با انرژی مثبت آنها به گل دوم برسد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالب مرتبط

تبلیغات در سایت ورزشی
تبلیغات - لپتاپ کارکرده
تبلیغات - طراحی بنر
تبلیغات - فروش دامنه
تبلیغات - گروه اینترنتی
تبلیغات - فون عروس و داماد